Cumhuriyet için 'e koş

Hemen incele


Teşekkür Ederiz

Adana Valiliği ve Adana Atletizm Spor Kulübü tarafından organize edilen Cumhuriyet Koşusuna katılan sporcularımıza ve halkımıza teşekkür ederiz.

Sonuçlar

Adana Cumhuriyet Koşusu

Adana Valiliği ve Adana Atletizm Spor Kulübü tarafından organize edilen Cumhuriyet Koşusu,
27 Ekim 2019 Pazar günü saat 09:00'da start alacaktır.

Her yıl geleneksel olarak yapılan koşu, bu yıl atletizm tutkunlarını bir araya getirecek. 10 kilometre profesyonel etapta sporcuların koşusuyla gerçekleştirilecek, organizasyonda ilk 3 sıraya giren atletlere çeşitli ödüller dağıtılacak.

Ödüller

Koşunun Sonunda

 • ilk 3'e girmeyi başaran yarışmacılara hediye çeki (Sponsora bağlı olarak)
 • Genel klasmanda Bay-Bayan kupa ödülleri
 • Koşuyu tamamlayan sporculara katılım madalyası ve bayrak temalı bandana verilecektir.
Bilgi
  • Göğüs numarası ve dry tişört 26 Ekim 2019'da 08:00 - 18:00 saatleri arasında
   Beş Ocak Cd. Fatih TERİM Stadyumu Adana Atletizm Spor Kulübünde verilecektir.
  • İnternet üzerinden kayıtlar 25 Ekim 2019 tarihinde 18:00'da sona erecektir. Geç kayıtlar Adana Atletizm Spor Kulübünde 26 Ekim 2019 tarihinde saat 18:00'a kadar alınacaktır. Koşu günü kayıt alınmayacaktır.
  • 25 Ekim 2019 tarihi saat 18:00'dan önce yapılan kayıtlarda 20 TL katılım bedeli 26 Ekim 2019'daki göğüs numaraları dağıtımı esnasında Adana Atletizm Spor Kulübünde alınacaktır.
  • 25 Ekim 2019 tarihi saat 18:00'dan sonra yapılan geç kayıtlarda 40 TL katılım bedeli 26 Ekim 2019'daki göğüs numaraları dağıtımı esnasında Adana Atletizm Spor Kulübünde alınacaktır.

Kurallar

Yarışmaya katılan katılımcılar yarışmanın kurallarını kabul etmiş sayılır.


Adana Cumhuriyet Koşusu Adana Valiliği'nin onayı ile Adana Atletizm Spor Kulübü'nün organizatörlüğünde yürütülecektir. Katılımcıların, yarışmanın tarih ve saatinde organizasyona uygun spor kıyafetleri ile gelmeleri gerekmektedir.

Koşunun Başlangıcı

Koşular hakemin ateş edişiyle başlar. Hakem ateş etmeden önce tüm atletler kulvarlarında hazır bir şekilde yerlerini alır. Tüm atletlerin kulağı ateş edilecek olan silahta olur. Hakem atletlere yaptığı uyarılardan sonra yarışı başlatır. Eğer bir atlet starttan önce yani çıkıştan önce yarışa başlarsa hakem yarışı yeniden başlatır. Eğer aynı atlet bu hatayı tekrarlarsa yarıştan hakem tarafından diskalifiye edilir.

Koşunun Bitişi

Başlangıçtan itibaren bitiş çizgisine ilk ulaşan atlet yarışı kazanmış olur. Yarış başlangıcından itibaren kronometre denilen zaman ölçüm cihazıyla otomatik olarak yarış süresi ölçülür. Eğer birden fazla atlet çizgiye aynı anda girerse sonucu ve kazananı photo-finish belirler. Yarış ipinin göğüslenmesiyle koşu tamamlanmış olur.

Dikkat

- Göğüs numarasının kopyasının oluşturulması, başkasına devrilmesi,

- Yarış parkurundan çıkılıp, güzergah değiştirilmesi,

- Parkur üzerindeki kontrol noktalarından geçiş sağlanmaması diskalifiye sebebidir.

Bunlara riayet etmeyen sporcular diskalifiye edilir.

Önemli

Yarışma öncesi her atlet mutlaka sağlık kontrolünden geçmeli ve muayene olmalıdır. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdırlar. Yarışa hazır ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Yarış esnasında oluşan bir sağlık sorunu için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.

Ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2019 yılı, Adana Cumhuriyet Koşusu öncesinde ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında, organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 2019 yılı, Adana Cumhuriyet Koşusu'nda çekilmiş her türlü fotoğraf, film ve kaydın, reklam dahil tümünün yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum.

...

Parkur

Parkur güzergahımız YAŞAR KEMAL YÜRÜYÜŞ VE KOŞU PARKURU'dur

İLETİŞİM

Adres

Reşatbey Mahallesi, Beş Ocak Cd. Fatih TERİM Stadyumu No:62, 01120 Seyhan/Adana